PROGRAM 19 MAJA 2021


9:00 – 9:10

Rozpoczęcie 

Casper Haring CEO European Conferences United

Karolina Zajdel-Pawlak Managing Director NielsenIQ


9:10 – 9:30

Prezentacja

Karolina Zajdel-Pawlak Managing Director NielsenIQ


9:30 - 10:00

Wywiad

Kiril Marinov CEO Henkel 

W trakcie wystąpienia Kiril Marinov  opowie o inicjatywach związanych ze zrównoważonym rozwojem  zarówno globalnym -  związanym z produktami linii beauty które docierające do polskich konsumentów, jak również lokalnym - o tym, jakie działania dla polskiej społeczności podejmuje Henkel Polska.  


10:00 - 10:20

Prezentacja

Marta Pilczuk CEO Kraft Heinz 
Wspierając naszą wizję zrównoważonego rozwoju poprzez zadowolenie większej liczby konsumentów na całym świecie, w firmie Kraft Heinz jesteśmy zaangażowani w odpowiedzialne, zrównoważone praktyki obejmujące każdy aspekt naszej działalności. Strategia Kraft Heinz ESG nadaje priorytet kwestiom, które mają największe znaczenie dla firmy i interesariuszy, koncentrując się na obszarach, które mają największy wpływ. Z przyjemnością podzielę się z Państwem dokładniejszymi spostrzeżeniami na temat naszej strategii i celów dotyczących środowiska i zarządzania społecznego” – Marta Pilczuk 


10:20 - 10:40

Wywiad

Anna Grabowska Wiceprezes Zarządu Żabka 

Czy klient jest gotowy na zieloną rewolucję w handlu? Od transformacji formatu do transformacji odpowiedzialności – czyli o tym, czym jest zrównoważony rozwój dla Żabki.


10:40 - 11:10

Panel dyskusyjny

Frederic Guichard CEO Danone & Nordics
Simon Amor CEO Grupa Żywiec 

Moderator:

Robert Krzak Przewodniczący Rady Programowej ECRC

W swoim wystąpieniu Frederic Guichard skupi się przede wszystkim na zrównoważonym podejściu do opakowań, nie zabraknie również troski o zasoby wodne.


Simon Amor opowie o partnerstwie na rzecz zasobów wody na Żywiecczyźnie, oraz o tym w jaki sposób Grupa Żywiec wspiera butelki zwrotne jako najbardziej ekologiczne opakowanie piwa, a także o zrównoważonych surowcach, których firma używa do warzenia piwa. 


11:10 - 11:30

Prezentacja

Peter Knauer Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Hochland 

Nagrodzona Złotym Laurem Klienta 2021 w kategorii Ekologiczne strategie w biznesie/przemyśl firma Hochland reprezentowana przez Petera Knauer opowie o swoich działaniach w obszarze zmniejszania emisji w całym łańcuchu wytworzenia wartości, stopniowym odejściu od wykorzystania plastikowych opakowaniach na rzecz innowacyjnych rozwiązań, oraz o tym, jak wpływa dobrostan zwierząt na jakość produktu mleczarskiego


11:30 - 11:50

Wywiad

Jean Francois- Etienne CEO Unilever 

O odważnej ambicji, osiągnięciu i konieczności zrobienia kolejnego kroku czyli o tym, jak firma Unilever zintegrowała plan zrównoważonego rozwoju ze strategią biznesową, przechodząc od Sustainable Living Plan do Compass, o nowej strategii w działaniu opowie Jean Francois- Etienne 


11:50 - 12:40

Przerwa na lunch


12:40 - 13:00

Wywiad

Niels Westerbye Juhl CEO L`Oreal Poland& Baltics HUB  

O tym jak ważna jest współpraca, aby rozwiązywać współczesne wyzwania środowiskowe i społeczne opowie Niels Westerbye Juhl, prezes zarządu L’Oreal Polska i Kraje Bałtyckie. Pokaże perspektywę globalnej firmy, lidera branży kosmetycznej, która swoje zobowiązania zrównoważonego rozwoju odnosi do całego łańcucha wartości realizowanego zarówno globalnie, jak i na lokalnych rynkach. Odniesie się do globalnej strategii L’Oreal for the Future określającej cele zrównoważonego rozwoju firmy do 2030 r., a także do trendów konsumenckich związanych z szeroko rozumianą ekologią.


13:00 - 13:20

Prezentacja

Michał Jaszczyk CEO PepsiCo 

Michał Jaszczyk opowie o działaniach PepsiCo na rzecz zrównoważonego rozwoju, o tym czym jest agenda PepsiCo Positive, a także o działaniach w kierunku zero emisyjności, ograniczeniu zużycia mediów oraz inicjatywa zero waste w fabrykach. Nie zabraknie również inicjatywy Zrównoważonego Rolnictwa w ramach Programu Agro PepsiCo 


13:20 - 13:40

Prezentacja

Dina Epifanova Kierownik ds. Transformacji Zrównoważonego Rozwoju w Tetra Pak

Dina Epifanova opowie o środowiskowych właściwościach opakowania kartonowego oraz o tym, jak Tetra Pak stara się przyczynić do łagodzenia zmian klimatycznych, zwracając uwagę na cały cykl życia opakowania. Recykling jest jednym z jego aspektów, na którym koncentruje się Tetra Pak, dokonując znacznych inwestycji zarówno w infrastrukturę, jak i programy edukacyjne. Poza tym Dina opowie również o celu Tetra Pak, jakim jest dostarczenie najbardziej zrównoważonego opakowania na żywności na świecie. 


13:40 - 14:00

Prezentacja

Susann Pannicke Board Member, Kaufland 

Podczas swojej prelekcji Susann Pannicke opowie o strategii zrównoważonego rozwoju firmy Kaufland Polska, koncentrując się na aspektach związanych ze zdrowym odżywianiem, odpowiedzialnym gospodarowaniem opakowaniami i redukcją zużycia tworzyw sztucznych. Jako przedstawicielka firmy głęboko osadzonej na lokalnym rynku, zwróci również uwagę na pojęcie „małej ojczyzny” w branży handlowej. Podkreśli także rolę współpracy międzysektorowej w strategii zrównoważonego rozwoju.  


14:00 - 14:20

Prezentacja

Karin Sköld Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA Retail Polska

Karin Sköld pokaże nam kilka przykładów na to, jak IKEA rozwiązuje globalne wyzwania dzięki strategii People & Planet Positive. Opowie nam również o ambitnych celach IKEA dotyczących biznesu pozytywnego dla klimatu. W swoim wystąpieniu Karin skupi się przede wszystkim na prezentacji kompleksowych działań, które IKEA podejmuje w różnych obszarach swojego łańcucha wartości, aby stawić czoła zmianom klimatycznym nie tylko na świecie ale również w Polsce.


14:20 - 14:40

Prezentacja

Paweł Nowak, Dyrektor Zarządzający Goodvalley

Kontrolują całą produkcję od pola do stołu, dzięki czemu są pewni swoich produktów oraz tego, że wytwarzają je w sposób zrównoważony. Od 2013 roku posiadają zerowy ślad węglowy poświadczony certyfikatem niezależnej instytucji. Jak to robi  firma Goodvalley? O tym opowie Paweł Nowak


14:40 - 14:50

Zakończenie 

Casper Haring CEO European Conferences United

Karolina Zajdel-Pawlak Managing Director NielsenIQ 

Zarejestruj się za darmo